Uyku durumunda meydana gelen değişimler

SORU: Uykuyla ilgili birkaç soru var, ve bunun bir alan üyeleri belirtisi olarak daha önce yanıtlandığını biliyorum, ama bu kişiler alan üyeleri belirtilerini farkında olan kişiler ve buna rağmen uyumak konusunda yeni bir kızgınlık düzeyinin tetiklendiğini görüyorlar. Bu konuda konuşabilir misin?

KUTHUMİ LAL SİNGH: Bedeniniz… Biraz geri gidelim. Uyumak ihtiyacını duyan zihninizdir, bedeniniz değil. Ve zihniniz şu ara büyük değişimlerden geçiyor ve siz de zihninize daha az bağımlı hale geliyorsunuz. Rahatsız hissetmenizin nedeni, zihninizde olan bir şeyden ötürü değil, ve siz zihninize yüklenmediğinizi, başka bir şeylerin – tanrısal bir zeka, sizin bütünlüğünüz – olmakta olduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle, eskiden gereksindiğiniz uyku miktarı kadar uyumanız gerekmiyor. Aslında şimdi daha çok bedeninizin biraz uykuya gereksinimi var, ama zihniniz, önceleri gereksindiği miktarlardaki uykuya ihtiyaç duymuyor. Siz bunu dengelemeyi öğreniyorsunuz, ama bir parçanız yine de belli bir uyku düzeninizin olması gerektiğine inanıyor. Ki bu gerekmiyor.

Bir değişiklik söz konusu. Örneğin, bir gece yalnızca iki ya da üç saat uyuduysanız, sizi ertesi gün yorgun olacağınıza inandıran bir beden/zihin/ruh kaydı vardır, ve buna inandığınız için de yorgun olursunuz. Ama bu yakında gidecek ve siz, uyku ihtiyacınızın çok farklılık gösterdiğini göreceksiniz. Öte yandan bazı durumlarda da günlerce uyumak isteyebileceksiniz, ve biz bu yüzden, sonunda kendi işinizde çalışmanın önem kazanacağını söyledik!  ya da, esnekliğin önemli olduğunu içtenlikle anlayan bir işverenle. Ama uyku düzeniniz kesinlikle değişecektir.