Rüya hallerim

SORU: Selam Tobias, ben 7 Ağustos tarihli Şaud 1’den bir şey okumak istiyorum. “Yatağa yattığınız ve bedeninizi ve zihninizi dinlendirmek için eterik alemlere süzüldüğünüz, ve gördüğünüz o güzel rüyalarda ruhunuzun ortaya çıkıp da oynamasına izin verdiğiniz bu zamana bayılıyorsunuz.” Görünen o ki ruhsal yaşamımda çok, çok şanslıyım. Hiçbir sorunum yok. Bana zor gelen bir yaşam değil. Çok kolay geliyor. Tüm enerjileri kabul ediyorum. Orada gerçekten endişelenecek hiçbir şeyim yok. Bir yük değil. Zor değil. Ama rüya halim tümüyle farklı. Normal gecelerimde çok net anımsadığım iki, üç, dört rüya görüyorum. Onların hepsi de çok rahatsız edici, sinirlendirici.Yaptığım şeyle kesinlikle başa çıkamıyorum. O kapasiteye sahip değilim. Yapmaya çalıştığım hiçbir şeyi bitiremiyorum; tamamlayamıyorum. Onu gerçekleştirmek imkansız. Ve bu 30 yıldır falan böyle. Yani bu, yaşantımın normal bir parçası, demek istiyorum. Onunla yaşamayı öğrendim. Bazen rüyaların arasında her seferinde uyanıyorum ve etkilerinden, baskılarından ve şundan ve bundan kurtulmaya çalışıyorum. Ve senin derin nefes almak ve gevşemekle ilgili sözlerini hatırlıyorum. Ve bir dakika kadar yatakta oturuyorum ve derin nefesler alıyorum. Ve iki dakika sonra, diğerlerinden daha da beter başka bir rüyaya dalıyorum. Sanki geri tepiyor. Bu yüzden herhangi bir önerin var mı diye merak ediyorum. Güzel bir rüyayı, harika rüyaları belki de ayda bir görüyorum. Sonuncusu ne zamandı anımsayamıyorum bile.

TOBIAS: Evet, gerçekten…gerçekten de…ve bir insan uyanış sürecine girip de açılmaya başladığında, etkilenen ilk şeylerden biri de, senin de deneyimlediğin rüyalarıdır. Rüyalar çok yoğun olmaya başlar, ve bazen de oldukça vahşi, ya da kafa karıştırıcı, ya da gücünü elinden alıyormuş gibi görünür.

Bu rüyaların büyük bir çoğunluğu, Dünya’ya gelmeden önce Yıldız Savaşları dediğimiz zamanla ve Boşluk’ta olduğun zamanlarla ilgilidir. Ve o zamanlar o kadar çok şey oldu ki, hepimiz hâlâ bunları anlamaya, bunlarla halleşmeye çalışıyoruz. Rüya haline girdiğin zaman, neredeyse anında bu Dünya-öncesi günlere, fiziksel bedenin olmadığı günlere geri dönüp anlamaya ve durumu çözmeye çalışıyorsun. O zamanlar meydana gelmiş, çatışan enerji durumlarının parçalarını ve veçhelerini gerçekten seçiyorsun. Bazı enerjileri Şimdi gerçekliğine, bu yaşantına çekip, çözülmelerini sağlamak amacıyla rüyalarınla gerçekten oraya geri gitmeye çalışıyorsun. Kendini kurtarmak için oraya geri gittiğini söyleyebilirsin.

Şimdi, artık onu bu şekilde yapmak zorunda değilsin. Geri gidip, ve rüyaların travmasından geçip, olmuş olan bir dolu şeyi kurtarmak zorunda değilsin. Senin bu Dünya-öncesi enerji veçhelerinin şimdi sana gelmesine, bu mekanda seninle olmasına gerçekten izin verebilirsin. Sen güzel ve güvenli bir ev kurdun, yani bu yaşamında kendi çevrende çok sabit ve çok sağlıklı bir enerji yarattın.

Şimdi kendinin tüm o veçhelerini – onlar senin ruhsal akrabaların gibidir – evine davet edebilirsin. Onları evinde şifalandırabilirsin. Onları, bağlı oldukları enerjilerden özgürleştirebilirsin. Kim olduğunu onlara söyleyebilirsin. Onlarla oturabilir…ve yüreğinde hissettiğin sevgiyi….yaşama sevincini….insan biçiminde olmakla neler öğrendiğini….ve Dünya’nın neyi temsil ettiğini paylaşabilirsin. Böylece, onları evine davet et. Onları şimdilerde bağlı oldukları enerjilerden o zaman özgürleştirebilirsin. Büyüyü çözebilirsin, anlıyor musun. Ve artık bu tür rüyaların seni etkilemesine gerek kalmıyacaktır.