Regresyon terapisine gidenlere gelsin

Sadıklar der ki: Gerçek şifa şuurlara aktarılan bilgidir.
Sadıklar der ki: İnsan cevherini diğer maddi cevherlerden ayıran en önemli fark kendi kendine ayna olabilmesidir.
Şimdi regresyon terapisi yaptıran kişi / regresyon terapisi yapan kişi

Evet, biz daha önce 3B hakkında konuştuk. 3B’den çıkmak için toplu istek var ama gerçek olan şu ki; 3B’den çıkamazsınız; 3B’nin içinden geçersiniz. Onun içinden geçersiniz.

Birazdan, bununla ilgili bir alıştırma yapacağız. Ama deneyime girmeden önce, biraz daha konuşalım.

Tekrar, çok düzleştirilmiş bir realitede yaşıyorsunuz. Çok, çok üç boyutlu. Çok üç boyutlu. Ama bu realiteden çıkmaya çabalarsanız, zihnen çıkmaya çabalarsanız, bu işlemez. Ondan başka yollarla; ilaçlar, dram ya da bunlar gibi şeylerle çıkmaya çalışırsanız, gerçekten bu çok iyi işlemez. Çünkü geride hala çok şey vardır. Şöyle diyebilirsiniz, onları hala canlı tutan, hala dengesiz tutan dinamikler vardır.

Evet, kendi hayatınızı çocukluğunuzdan okula gidişinize, buluğ çağınıza ve yetişkinliğinize doğru ele alın. Hala bunlar gibi birçok şey var. Bunlara dengesizlikler diyebilirsiniz. Siz onları bırakmak istiyorsunuz ama onlar hala oradalar.

Kesinlikle onları işlemden geçirmeye çabalamamalısınız diye konuşmuştuk. Çünkü işlemden geçirdiğinizde olan şudur; gerçekte olanın sınırlı perspektifine doğru geriye gidersiniz. İçine dalmaya çabalarsınız. Bir nevi geriye, bir tünele dalmaya çabalarsınız, hayatınızda olmuş olan bir olaya sınırlı bir perspektiften geri gidersiniz. Ve tüm yaptığınız, olanın sınırlı perspektifini beslemektir. Gerçekte onu tamir etmeye çabalamayacaksınız çünkü kırılmış olan bir şey yoktu.

Bir şeyin dengeden çıktığına dair bir duyum ya da his vardır ama sonuçta gerçekte kırılmış bir şey yoktur. Eğer geriye dönüp bunu düzeltmek için çalışırsanız, tekrar, sadece daha fazla inanç yaratır ve orada yanlış bir şey olduğu gerçeğine daha fazla inanmış olursunuz. Ve aslında yanlış bir şey yoktu. Geride, orada, hayatınızda olmuş olan tüm o olaylarda gerçekleşen tek şey, gerçekte olan bitene dair bir perspektifinizin olmaması - ya da olmamasıydı- Evet, biz deneyimi yok saymaya da çabalamıyoruz. İçinizden bazıları, onu unutmaya, gömmeye, alta atmaya çabaladılar. Bu işe yaramaz çünkü sahip olduğunuz perspektiften ötürü, orada hala bir dengesizlik vardır.

Şimdi, bu sadece bu hayata uygulanmaz, bütün geçmiş hayatlara uygulanır. Siz gerçekten ….. Bunların büyük kısmıyla direk olarak uğraşmıyorsunuz çünkü hala orada olan veçheler var. Onlar da, sizin kendi yaşamınızın dengesiz parçalarını yeniden ziyaret etmeniz gibi, aynı anda kendi geçmiş yaşamlarının dengesiz parçalarını yeniden ziyaret ediyorlar. Evet, tüm olanlar böyle gerçekleşiyor.

Şimdi, eğer o bütünleşmemiş bir veçheyse, göreli olarak yumuşak oluyor. Eğer çok bağı kopmuş ya da çok karanlık enerjisi olan bir veçheyse, o zaman bu etkiyi üzerinizde hissedersiniz. O size, öfkesiyle, çözüm teşebbüsleriyle gelir çünkü gerçekte ne olduğuna dair sınırlı, düz perspektife, eski perspektife çok kilitli durumdadır.

AVSEQ01 x264 from maddeveruh on Vimeo.

Şimdi bir başka kaynaktan konu ile ilgili  bilgiyi aktaralım
Soru:  “We know that people use hypnosis to regress and to learn about past lives. Is it possible, and probable, that when a person opens up under hypnosis, they could also get an ‘attachment’, since their conscious control is not working when they’re under hypnosis? Thank you.”

 

Ra’An: Thank you. There are two different questions here.

Hypnosis can be used in its purest form to help a person to see what is there concerning their past track; however, it is better if they can do it under conscious control and can work with the little flashes of memory that come in sometimes to build the connection with other flashes of memory to put together their past.

However, under hypnosis an individual can begin to bring through recollections of stuff from the deep unconscious that in their own sense is still there; is always there still – that is brought to the surface by the hypnosis. And then, with a skillful hypnotherapist, can help the person open up.

However, one does (in regard to Wynn’s question) need to be…-- to choose this hypnotist wisely in that a hypnotist can, if they do not have proper ethics or if they have distortions that are unhealthy, can open a person up to suggestions which are not healthy for the individual.

And indeed, that is shown by some stage hypnotists who open up a person to do some act at a triggering signal. And that would not be advantageous to the person and the person would not remember. So it is better if one can find some one to work with that can bring them into the memory of their past without using hypnosis so that they are in their full faculties and are remembering – within their bringing unconscious to the conscious – with their own awareness present.
 

Soru: Oftentimes we have heard that a person cannot do something when they’re hypnotized that would be against their own integrity, or in violation of their own ethics. Then, there’s another point of view that a person could be hypnotized and be turned into an assassin. What’s the correct answer to this?

Ra’An: We would say that this depends entirely upon the person, as a person does have a higher self and a lower self. And if the higher self has much awareness and integrity, they can keep the person from doing some unethical act. However, the person… – the people do have lower selves, also. And the lower self may not have the judgment of the higher self. And if the lower self is very strong-minded, it can be induced to do things that the higher self might not wish, but yet not remember when the lower self (under hypnosis) was in control.