Obsesyon amacı ne olabilir

SORU: Yıllarca İsa’nın küçük kızkardeşi olduğuma çok inandım. Bu tabi hem benim, hem de karşılaştığım psikiyatristlerin başını çok ağrıttı. Bana çok ilaç verdiler, ama ben hâlâ buna inanıyorum. Psikiyatri’nin onu şimdi öldürdüğünü hissediyorum. Ama hâlâ merak ediyorum. Bununla ilgili bir şey söyleyebilir misin? Orada bulunduğun için teşekkür ederim.

TOBIAS: Gerçekten….biz burada dikkatli olmak istiyoruz. Bunu ne onaylamak, ne de yalanlamak istiyoruz. İçinden geçtiğin bu durum kendine daha fazla güvenmene ve kendi içgörülerine sahip olmana yardım eden – nasıl desek – kendi özünün sürecinin, işleminin bir parçasıdır. Yani demek istediğimiz, sen bizim bunu ne onaylamamızı, ne de yalanlamamızı istiyorsun. Psikiyatrların karşı çıkmasıyla, yapabilecekleri herşeyi yapmaya çalışan ilaçları almakla, sen kendini epey bir meydan okumayla karşı karşıya bırakıyorsun. Oynadığın oyun çok ilginç. Ve biz bunu aslında çok sevecen bir biçimde söylüyoruz.

Sen gerçekliğin doğasıyla ilgili muazzam bir içgörü geliştirmeye ve kazanmaya çalışıyorsun, özellikle de unsurlarla kendi parçaların arasındaki güvenin doğası hakkında. Buradaki Yeshua’nın kızı kurgusu, buradaki kurgu, tümüyle bununla ilgili, ama buna odaklanmaman gerekiyor. Bu, sana eğlenceli gelen ve öğretici olan tüm diğer dinamiklere bakmanla ilgilidir.

Ve bu işlemde biz yanındayız. Ve bundan nasıl sıyrıldığını izlemeye devam edeceğiz. Ve bu, senin psikiyatri ile ilgili gerçekten çok, çok güçlü bir çalışma gerçekleştirme potansiyeline sahip, ama aynı zamanda da gerçekliğin doğasının ne olduğuyla ilgili ve çok-boyutlu realitelerdeyken, kendine ait tüm veçhelerinle dengeyi nasıl koruyacağınla ilgili. Yani bu çalışmaya devam et ve cesaretini kırmasına izin verme. Senin dışındaki insanların dikkatini dağıtmasına da izin verme.