Kryon - Özet

Etiketler:  Gaia(Gayya kuyuları - Dünya Ana) ve eski dedikodular --0-- Bugün’de illumunati --0-- Beşerin doğası değişiyor --0-- Hava durumu --0-- Hayatın döngüsünün kendisini tazelemesi --0-- Yeni bilinç --0-- Yeni bir sosyal sistem --0-- Kanıt her yerde --0-- Japonya --0-- Nükleer Güçten ne ders  çıkarmalısınız? --0-- Resesyon --0-- Çin


Bu kanal bilgisi Gaithersburg, Maryland’da verilmiştir
Nisan 2, 2011
                                          
Selamlar sevgili varlık, ben manyetik hizmetten Kryon. Bazılarınız bu sandalyede  oturan beşeriyet için ruhsal enerjiyi özümsemek uzun zaman aldı diyor. Onlar, varolan enerjinin bedeni kuşatması ve beden üzerinde dikkat çekici bir yoğunluk oluşturması bunu yüksek benlik olarak adlandırmak uzun zaman sürer diyorlar, ve bizde diyoruz ki bu yeni enerjinin yolu ve siz şu an ona bakıyorsunuz.

Eski paradimanın lineer bakış açısından bakarak şöyle diyorlar bir şeye tapıp -ibadet edip- belirli zamanlarda dua ederek, belirli zamanlarda spesifik bir rol oynamalısınız Bu tanrıyı bölümlere ayırmak değil midir?  Eğer yüksek benliğiniz her zaman harekete geçip gitmeye hazırsa ne olacak? Çevrenizde her zaman olan bu yüksek düzeyde asıl siz olanı kim taşıyacak? Konuştuğunuz her yüksek düzeydeki kelime ondan gelir. Her zaman bir insan sana baktığında, senin gözlerinde onlar için merhamet vardır... seninle iddiaya giren için merhamet vardır, beğenmediklerin için merhametin vardır.  Peki her kim olursa olsun, baktığın kişide ilk merhameti nasıl görebilirsin? Aradaki silahları kaldırarak duygu olarak ne hissedersin?  Öyleyse her bu sandalyeye oturuşumda, partnerim (medyum) Lee Carol’a herkese karşı şefkat dolu, merhamet dolu olması için yönlendiriyorum. Böylece ben buraya anında geliyorum ve ben buradayım

Bu oturduğum mekanda bir gelenek var [Gaithersburg], Size gezegende ne olduğuna dair bir özet verecem. Öyleyse bu geleneği takip edelim. Burada ifade edeceğim bazı kavramaları diğer kıtalarda yapmış olduğum sohbetlerde  size ifade ettim.  Şimdi yapacağımız tüm bu ayrı gibi duran parçaları bir araya getirmek olacak.                   

Sevgi içinde ifade ediyoruz.  İfade ettiklerimiz bizim perspektifimizden gerçekleşiyor ve  biz size bunların ne olduğunu hatırlatıyoruz.  Ancak ifade ettiklerimin tamamı için özellike vurgulamak istediğim nokta , gezegen olan olaylar belirli bir tedriç yasası gereği  tezahür ettiği için size göre yavaş oluyormuş gibi geliyor. İfade ettiklerimizi ele alırken   olayları yıldan yıla ele alıp değerlendirmek yerine jenerasyon gruplarını düşünerek   ele alıp başlamanız önemlidir. Sevgili yaşlı ruh, dünya üzerinde geçirmiş olduğun enkarnasyonlarında elde ettiğin bilgeliği bu mesajı okumak için kullan. İdrak etmelisin ki, yeni gelen bir çocuğun bilinci geldiği aile üyeleri ile aynı düzeyde olmayacaktır. Öyleyse  jenerasyonlara bakmalısın ve bu şu anda senin önünde oluyor.                
                                       
Öyleyse bugün konuşacağımız konular sevgi enerjisi ile veriliyor. Bugün vereceğimiz tahminler, gezegenin bilincinde gerçekleşme ihtimali en yüksek potansiyelleri içeriyor. Biz her ne kadar bilincin değişimi çok uzun sürüyor desek bile  bilinç günlük olarak gelişir. Beşeriyetin yansıması olduğundan beri radikal olarak değişir. Bazen bilinç şeyleri çok hızlı iter bazende çok yavaş iter. Burada bugün ifade edeceğim olgular yarın değişebilir fakat bu sandalyede oturacağım müddetçe size en güçlü potansiyelleri ifade etmeye çalışacağım. Gemi hızlıca dönerek herkesi şaşırtabilir, fakat gitmesi gereken yere, gitmesi uzun zaman alır.
                                       
Bir çok konudan bahsedeceğiz. Ancak buna başlamadan önce ben dinleyicini farkındayım; Okuyucunun farkındayım. Tek bir sandalye üzerinde olduğumun farkındayım. Geldiğime memnun değil misiniz? Odada sizi iten enerjiyi hissedebiliyor musunuz? Size güzel bir mesaj hazırlayan enerjiye hazır mısınız? Bu zor şeyi başardığınız için sizi tebrik ederim. Burada bulunan herkes 11 yaşın üzerinde (gülüşmeler) Seçim yapma hakkınız var. Doğumun rüzgarında size baktık ve dedik ki “Kıyamet tezgahları. Şuna bak”  2011 senesinde bu sandalyede güvenle otururken gezegene geldiğinizde hiç bir şey yoktu, size umut veren bir şey yoktu. Babalarınız ve onların babalarının babaları  savaşlarda acı çekmişlerdi, kıtaları fethetmişlerdi, birbirlerinden  çok büyük bir şekilde nefret etmişlerdi.  Olayların daha  iyiye gideceğine dair bir işaret yoktu.  Ta ki siz bir şekilde gelene kadar, çünkü  şimdi gerçekten ciddi bir potansiyel  tezahür ediyor.    
                               
1987’de ahenkli kavuşum meydana geldiğinde bilinç öyle bir yere itildiki  hiç kimse beklemiyordu ve sonra herşey değişti. Hatta doğmamış bile olsalar ondan önce olan herşey değişime hazırdı.Burada sadece eski ruhlara bakmıyorum aynı zamanda bu ifadeleri  sizden ileri  zamanlarda kulakları ile dinleyecekler ve okuyacaklara bakıyorum. Ben cesur ruhlarla konuşuyorum. Bir kıyamet senaryosu ile yüzleşme, nükleer bir savaşın önünüzde olduğunu bilerek buraya geldiniz. Bu konuyu defalarca ele aldım. Sonra sovyetler birliği kendi üzerine çöktü. O çökünce beklemediğiniz bir sürü olay oldu.
                                        
--0-- Gaia(Gayya kuyuları - Dünya Ana) ve eski dedikodular
                                           
Şimdi burada duruyorusunuz. Öncelikle gayya’dan bahsedelim, tabi konumuz dünya olunca onunla ilgili komplo teorilerinide konuşmak lazım. Öyleyse buradaki eski ruhların inanmaya gerekli bulmadığı bazı konuları konuşalım, fakat bazıları bunları okuyup dinliyor. Dünyada meydana gelecek olan değişimler çok korkunça durumlara sebep olacağına dair konuşmalar yapılıyor, hatta bunlar hakkında kanal bilgileri var. Deniyorki “Dünyanın rotasyonu üç günlüğüne duracak ve sonra tekrar hareket edecek. Bir gün gelecek dünyada kutuplar yer değiştirecek, güney, kuzey  olacak ve kuzey, güney olacak” hatta bazıları  diyor ki “bu olaylar meydana gelmeden evvel uzay dediğiniz mekandan gemiler gelecek sizi alıp götürecekler tabi buradaki götürme herkes için geçerli değil, seçilmişleri kapsıyor”

Öyleyse bunları tartışıp bir daha ele almayacağımız  şekilde bir kenara koyalım. Zaman ruhsal sorumluluk zamanı.  Bu tarz bilgilere, bu zamanda, inanmak isterseniz inanabilirsiniz  kimi kulağa hoş geliyordur , kimi kanal bilgisi ile gelmiştir. Ancak şimdi realitenin gerçeğini konuşalım. Birinci   kehanet: Eğer dünya   şu anda dönmesi durdursa, herkes ölür. Bütün okyanustaki sular çekimsizlikten dolayı  uzaya  gider.Tüm hayat yok olur ve  gezegen  sıcak bir kayaya dönüşür. Beğendiniz mi? İkinci kehanet: Eğer dünya  kutuplar yer değiştirmesi için  3 günlüğüne dursa, şimdi ekvatorda, seyahat etmek isteseniz 1000 mil uzunluğunda yolu yaklaşık 1 saatte gidersiniz. Her şey durur. Tekrar, aniden duruş sonucu her şey uzaya doğru kaçar buna atmosfer ve okyanus dahildir ve böyle hayat iptal olur. Bu arada dünyanın tekrar dönmeye başlamasının bir manası artık kalmamıştır çünkü ortada kimse yoktur Bu kulağa nasıl geliyor?
           
Eğer ruhsal muhakeme gücünüzü kullanmaya başlarsanız ve kadimlerin ve varolan kanal bilgilerinin söylediği şekilde kullanırsanız, tüm bu tahminler dünyanın geleceği gibi mi geliyor? Bu yüzden mi bu sandalyelerde oturup bu bilgileri dinliyorsunuz? Bu tanrı sevgisinin en iyisi mi? Gerçekten böyle ölmek için mi doğduğunuzu düşünüyorsunuz? Biz diyoruz ki, tanrının sevgisini hissetmenin zamanıdır.
                                       
Doktor her şeyi bilir ve o çok nadir tartışır (Dinleyiciler arasında Dr.Todd Ovokaitys konuşması hakkında) Astrologlarda bir şeyler bilir ve onlar tartışmazlar. Evrende baktıkları her yerde  enerjilerin kesişerek yaratıcı ve faydalı oluşumlar meydana getirdiklerini görürler. Astrologlar buna zeki tasarım diyorlar. İstatistiksel, bütün bunları tasarlayan biri olmalı der.  onlar derki, tüm bu güzellikler ve karşısında tüm bu acaip olgular çok dikkate şayan güzelliktedir. Bu tesadüfen böyle olmamıştır. Sorun onlara ve kontrol edin.

Doktoru bir quantum keşfi yaptı ve heryerde bundan bahsediyor ve şifalandırıyor. Bundaki acaip olgular nedir? Neden bu yolla olmalı? Çünkü kuantum enerjisi her zaman iyi olacak diye bir şey yok, öyle değil mi? Fizikte kuantum enerjisi her zaman yararlı mıdır? Eğer öyleyse, siz olan, kuantum dediğiniz size yaratıcının enerjisinde bir şey olduğunu söylemeli. Fiziğin doğal enerjisi içinde zekayı barındırır ve hayat için önyargılıdır. Bunu bir düşünün. Öyleyse bu kehanetlerde, bir dakika düşünür müsünüz, dünya üzerindeki tüm yaratımların durmasımı öngörülüyor.                                     
                                       
Evet unutmadan  sizi almaya gelecek olan uzay gemilerinden bahsedelim. Tüm mitolojilerin ne için olduğunu görmenin zamanı gelmiştir. Tüm bu çağlar boyunca her kültürde benzer bir kurtarılma planı vardır. İster bir üstad oturduğunuz yerden sizi kurtarmaya gelecektir veya bir uzay gemisi farketmez senaryo aynıdır. Bilgiye bir bakın, mitoloji der ki iyi birisi değilsiniz. Dünya batacak, ve siz kurtarılacaksınız. Aynı deseni görüyor musunuz? Bugünün modern inancı ile kadim dönemin inancı arasında bir fark olmadığı gibi o bilgi şimdi yine sizinle. Bu durum tamamiyle beşer kaynaklı bir bilgidi ve korkudan dolayı oluşmuştur. Öyleyse zaman eski enerjinin mitolojisinden kaynaklanan bu bilgiyi fark etmektir.
                                     
Hakikat ise, her gün siz kendi kendinizi kurtarırsınız. Çünkü her gün dünya üzerindeki bilinci değiştiriyorsunuz ve böylece dünyaya barış tohumları ekiyorsunuz. Böylece çocuğunuz, çocuğunuzun çoçukları torunlarınız bu barışı görerek onun bir parçası olacaklar. Bu gün bu sandalyede oturarak bunları biliyorsunuz. Artık zaman şeylerin ne için olduğunu bilmenin ve görmenin zamanıdır. İşlerin manasını keşfetmek lazımdır. Tüm bu komplo teorilerine kendini kaptıranlar için üzlüyoruz çünkü bunların bazıları yaşlı ruhlardır. Şimdi kıyametin olması yerine ne yaptığına bak. Artık yüksek-benliğinle bakmak için zaman geçirmeyi kes ve kendi merhametini, şefkatini dışardaki evsizler için kullan. Bu gezegene yardımcı olacaktır. Gözlerini ailelerini kaybetmişler için çevir. Yardımlaşma ve dayanışmayı göstererk gezegene yardım et. Korku hiç bir şekilde yardım etmez. Merhamet ve şefkat kuantum enerjisini yaratır. Korku karanlık yaratır.
                                     
                                     
--0-- Bugün’de illumunati

Şimdi bunun daha fazlası var. Şimdi odadaki fil hakkında konuşalım. Bir çok ışıkişçişi -bilgi taşıyan varlık- finansal değerleri elinde tutan güçlü bir grubun olduğunu hissediyor. Siz ona istediğinizi diyebilirsiniz - genelde illümunati diyorlar - onların herşeyi kontrol ettiği zannediliyor. Bu şekilde düşünenlere göre bütün borsalar,bankalar pazar kontrol altında. Tüm hükümetler kontrol altında. Seçimler kontrol altında ve dünyadaki para kaynakları kontrol altında. şimdi biz ruhsal bir mantık kullanarak şunu sormak istiyoruz. Eğer böyle herşeyi kontrol edebilen güce sahip bir organizasyon mevcut ise, onlar çok kötü bir iş yapıyorlar! Çünkü yaratmış oldukları yolda paralarının daha stabil daha dengede olması gerekmez mi, çünkü kaos içinde olmamaları lazım.
                                           
Bazıları diyor ki "Bir saniye, onlar paralarını silah satarak elde ediyorlar" Hayır öyle değil. Bilakis normal insanlar bunu yapıyor. Biliyor musunuz paralarını en çok nereden kazanıyorlar? Para değiş tokuş işlemlerinden ve ulaşım/taşımacılık işlerinden elde ediyorlar. Onların istediğinin gerçekleşmesi için ekonominin dengede olması lazım. Eğer onlar şeyleri kontrol ediyorsalar, onlar hata yapıyorlardır. Borsanın kontrol altında olduğunu nasıl anlarsınız?

Sebebi basit çok fazla hareket etmez, çok küçük düzeltmeler haricinde her zaman aynıdır ve kontrol edenlere yarar sağlar. Biraz yukarı çıkar, biraz aşağı iner tıpkı babanızın ve dedenizin zamanında olduğu gibi. Borsa çöktüğünde çok büyük çöker ve yavaş yavaş yukarı doğru çıkar.Bu kontrol edimiş bir borsanın sembolüdür. Bu borsa dengeyi kaybeder ve kontrolü destekleyemez ve çöker. Bu çöküş meydana geldiğinde dengedeki ekonomi ve çok büyük miktardaki para çeşitli amaçlara göre belirli yerlere çekilir. Bu çekiliş tedricen meydana gelir. Fakat ne çok fazla ne de çok az para borsayı dengede tutamaz. Şimdi borsanız o grafiklerde en son nerede eğrilmişti? Sonra diğer eğrildiği noktalara bakın. Sizce birisi gerçekten orayı kontrol ediyor mu? Yüzlerce nokta orada, yüzlerce nokta burada ve hiç kimse ne olduğunu tahmin edemiyor çünkü kontrol edilemiyor. Gerçekleri görmek için önce ruhsal mantığınızı kullanmaya başlayın.

İllumunati'nin başına gelmiş en kötü şey Avrupa Birliği'dir. Çünkü bu fikir para değişim işi ile uğraşanlardan alınmıştır. Bir sonraki jenerasyonda bu modelin aynısı güney amerika ülkelerinde uygulanacaktır. Bunu takip edin, çünkü bunu konuştuğumuz sıralarda onlar bunu düşünüyorlardı.
                                      
                                       
--0-- Beşerin doğası değişiyor
                                           
Beşeriyetin doğasında yeni bir konsept var. Bunu daha önce konuşmuştuk. Kaçınız avrupa tarihini çalıştı? ve okuldayken zihninizi tüm tarihleri ezberleyerek mi doldurdunuz? Kim nereyi fethetti? Ne zaman fethetti? Defalarce tekrarlanarak her bir ülke bir diğerini fethetti. Sınırlar sabitleşti. İstediğiz kadar tarihte geri gidin beşeriyetin aynı şeyi yaptığını görürsünüz. Önce ayrışıyorlar, sonra toparlanıyorlar ve fethediyorlar. Fakat çok az bir süre önce 50 yıl önce bütün bunlar durdu.
                                       
Bunu daha önce söyledik. 50 yıl önce bir tohum, bir fikir 2.dünya savaşının sonunda yeşerdi.  Dediler ki: "Avrupa ülkelerini bir araya getirelim". "Tüm sınırları kaldıralım ve hatta tek bir para birimi oluşturalım." Bunu yapalım ve asla bir daha savaşmayalım ve tahmin ettiler, ülkelerin ortak ihtiyaçlarının ekonomik kaynakları savaşa harcanmamalı ve yaptıkları budur. Peki çalıştı mı? Henüz taze, fakat para birimleri (euro) güçlenerek sizin para biriminizin(dolar) üstüne çıktı fark ettiniz mi? Sizinkinden daha değerinde bir para birimi. Onlar hala paranın dengede çalışması için mücadele ediyorlar. Fakat sonra tekrar siz bu ülkede aynısını yaptınız, her zaman birliği sağlamak lazım.
                                       
Güney amerika şu anda aynısını düşünüyor. Tohumlar brezilya'da atıldı. Bir jenerasyon sonra onlarda sınırları kaldırıp tek bir para birimine geçecekler. Yapabilirler mi? Belki. Belki biraz daha uzun sürecek. Neden olmasın? Çünkü onlar avrupa birliği'nin parasının gezegende en güçlü değer olduğunu düşünüyorlar. Bunu daha önce söylemiştik. İşte size tahmin:  Belki sizin zamanınızda değil fakat öyle bir zaman gelecek ki dünya üzerinde sadece 5 para birimi kalacak. Çünkü kıtalar birlik yaratmanın barış ve refah getirdiğini idrak edecekler. Ayrımcılık kaos yaratıyor. Ne konsept.
                                       
--0--  Hava durumu
                                           
Hava durumu hakkında konuşalım.  Biz aynen söylediğimiz şekilde, size daha önce bu sandalyede ne dedik?  Su döngüsü bir soğuma döngüsüdür, ısınma döngüsü değildir. Sizler daha şiddetli kış ve fırtınalar göreceksiniz. Giderek soğuyacak. Ancak soğumadan önce ısınacak. Bu bir devredir ve her zaman bir devre olmuştur. Bunları ağaçların dallarında ve buzulların merkezinde görebilirsiniz. Bilim adamlarının kendi amaçları doğrultusunda sizin gözlerinizi örtmelerine izin vermeyin. Onların ne olduğunu görmeye başlayın.  Bu tekrarlanan bir devre üzerine kurulu 4 dünya özelliğinin bocalama(devinim) dahil uyumunu içerir ve siz bu devre içindesiniz. Hazırlanın.
                                       
Başlangıcı bu zamanda sizinle başlayarak 2012 yılının sonuna kadar devam eder. 36 yıl sürer, ve sürecin çalıştığını görebilirsiniz. İlk şey kutuplardaki buzulların erimesidir ancak tamamı erimeyecektir. Bu yolla düzen daha öncede olmuştu. Ağırlıkların dağıtımı esnasında eriyen buzullar okyanusların tektonik tabakalar üzerinde basınç oluşturmasına neden olur ve bu süreç, basınç depremi yaratır. Hiç şüphesiz en güçlü depremler, kutuplara en yakın yerlerde görülüyor. Bu bilgiyi sizinle daha önce paylaşmıştık. O yüzden çok güçlü depremleri duyunca şaşırmayın bu bir gizem değildir. Soğuyan okyanus deprem yaratmaz aynı zamanda çok büyük fırtınalar, tornadolar yaratır.

Komplo teoricileri bütün bunlarla ne yapacaklar?  "görüyor musunuz lanetlendik, işte geliyor", diyecekler "Buraya geliyor!, Son burada" 22 yıl önce, bugün olmakta olan olayın bilgisini vermiştik. Size havadan bahsetmiştik.  Size bütün bunlara hazır olun demiştik, fakat size hala su döngüsüne neden ihtiyaç var bahsetmedik. Bu tartışmalar devam ettiğinden beri size bir şey ima ettik, ve biz bir sürü okuyucuyu burada ve şimdi kaybedeceğiz. İşte size tahmin: Bilim adamları gülecekler ve biyologlar kafayı çizecekler.                                   
                                      
--0-- Hayatın döngüsünün kendisini tazelemesi

Gezegenin sularının sıcaklığını değiştirirseniz, okyanustaki yaşam döngüsünü değiştirirsiniz ve o da kendini yeniler. Gezegenin hayat döngülerinin zaman içinde kendine göre limitleri vardır. Hayat döngüleri kendilerini yenilemektedirler ve bu su döngüsünün yenilenmesi ile olmaktadır. En son ne zaman bir sürü balığı bir yerde gördünüz? Evet. Kuzey'de milyonlarca somon balığı. Alaskada görülmesi çok acaip, di mi? Alaska kutuplara çok yakın olması hasebiyle su sıcaklıkları hissedilebilir. Evet tekrar size uzmanlar burada somon balığı görmenin nedeninin bu olmadığını söyleyeceklerdir. Onlar size nehirleri ve üremeyi söyleyeceklerdir. Fakat hiç kimse bunu ön göremedi? yapabildiler mi? Bilim size hızlıca sebepler sunar fakat mantığı daha yavaş sunar. Onlar her zaman şaşıracaklar.

Bu şeyleri söylüyoruz daha önce bunları söylememiştik. Tekrar, izleyin bunları, gezegenin okyanuslarındaki sıcaklık değişimi, gezegendeki yaşam formlarının hayat döngülerini değiştiriyor. Biyologlar tekrar her şeyin nasıl çalıştığı üzerine yeni paradigmalar üretecekler. Bu paradigmalara mercan kayalıkları, okyanıs tabanı yaşamı ve plankton nasıl hayatta kalıp üreme sistemleri dahil. Dinleyin, bu hayatın yenilenme döngüsü gezegende ilk kez olmuyor. Bu döngünün tamamlanması beşeriyet içinde bir kaç jenerasyonun geçmesini gerektirecek. Bu süreçte bazı türler sona erecek ve bu doğaldır. Gayya yavaştır ve beşer sabırsızdır. Kitaplarınızda 2011 yılındaki insanın ne kadar naif olduğundan hatta doğadaki değişimlerden suçluluk duyduğundan bahsettiği yazılacak. Şimdi doğanın kendi düzeninde su döngüsünün nedenini biliyorsunuz.                                           
                                       
Öyleyse bu size gayya hakkında ne anlatıyor. Gayya balıklarla dolu okyanusta yaşam dönüsünü tazeliyor. Bu size olayların arkasındaki dünya içindeki beşere karşı duyulan sevginin ve önemsenmenin göstergesidir.Burada bulunmanızın bir nedeni var. Burada bir plan var ve bunun kuantum enerjisi ile dolu zeki evrene bir faydası var. Oradaki her şey sizin için, kıymetli, gizemli insan varlığı
                                       
--0-- Yeni bilinç
                                           
Gezegenin son 50 yıldaki tarihine bakacak olursak beşeriyet üzerinde tedricen bir şifanın gerçekleştiği görülecektir.  Olayları ayrıştırmak yerine birleştirin. Sovyetler birliğinin düşmesinden sonra bir çok tür bilinç arasında bu meydana gelirken sadece ortadoğuda bu değişim meydana gelmedi. 22 yıl önce söylemiştim size, "yahudiler nasıl giderse dünyada öyle gider" Öyleyse biliyorsunuz, değil mi, bir noktada gelecekte orta doğuda radikal bir değişim meydana gelecekti. Çocuklarınıza doğar doğmaz nefret tohumu ekerek kendi kültürlerinden olmayanlara esneklik göstermeyen bir topluluk mevcut olmamalı. Binlerce yıldır onlar doğumda birbirlerinden nefret etmeyi öğrettiler. Bununla beraber, birden  yeni bir tip çocuk dünyaya geldi. Daha az lineer ve daha fazla kavramsal. Bu çocuk tipi yetişkinlerinin ona öğrettiği geleneksel öğretiyi kabul etmeyip ona göre yaşamıyor. Onun yerine soruyor "Niçin ?"Etrafına bakıyor ve bunu yaratan karanlığı görüyor.

Mısırda olanlara bakmanızı istiyorum. Yeni bir sosyal paradigma gezegende gelişiyor ve bunu genç insanlar biliyor. Bu istek 35 yaşın altındakilerden geliyor. Bir çok yetişkin bu isteği anlayamıyor ve onlar için bu gelip geçici bir istekmiş gibi geliyor. Onlara göre çocukları internette çok fazla zaman geçiriyormuş. Bu surat için nedir bunlar? On yıl önceye gidin size ne dediğime bir bakın. Dedim ki "Ne zaman herkes birbiri ile konuşacak, işte o zaman daha fazla komplo teorisi olmayacak." Hatırladınız mı? Öyleyse, işte buyurun!
                                     
--0-- Yeni bir sosyal sistem
                                           
Yeni bir tip sosyal sistem, yeni bir iletişim yolu var Bu yolda herkes herkesle konuşup görüşebiliyor. Milyonlar bunu yapıyor sınırlar olmadan ve kültürler çarpışıyor. Mısıra bakın. Gücü elinde tutanlar şaşırmış haldeler ve buradan çok uzakta oturmuyorlar[Washington, D.C. kastediyor] Eski enerji ile düşünenler korkuyor çünkü bu girdap bir lider çıkarmıyor. Bilirsiniz, herkes bir lider olması gerektiğini  bilir. Bir hiyerarşinin olması gerektiğini düşünür. Böyle bir yapının yani lider+hiyerarşinin bir devrim yaratacağını ifade eder. O halde size söyliyeyim bu eski düşünce/enerji biçimidir. Çünkü gördüğünüz devrim, bilincin devrimi liderlik olmadan, hiyerarşi olmadan, bir kişinin diğerlerini dürtmesi olmadan tezahür etmiştir. Olan birlikte olmuştur. Hemen hemen bilincin bu dalgası tüm dünyaya yayılmıştır. Bu vardır. Birisi birisiyle konuşunca yakalanan nokta nedir? Diktatörler bunu bilir ve ilk yapmayı isteyecekleri şey yeni iletişim araçlarını kapatmak olacaktır.

Buradan konuyu ilerletmek istiyorum. Eğer kişisel olarak bugün bir suriyeli veya libyalı ile röportaj yapalım. Bir dakikalığına mısırlı ile konuşalım. Sokaktaki adamı bulalım ve ona sorular soralım. Ben size soruları vereceğim. "Ne istersin?" İşte burada onların size vereceği cevaplar. "Topraklarımızdaki kişileri kendimiz seçmek istiyoruz. Kültürümüzün onurunun geri verilmesini istiyoruz. Evlerimizde ve şehirlerimizde bereket istiyoruz. Okullar istiyoruz. Dünyanın geri kalanında yaşayanların sahip olduğu hakların aynısını bizde istiyoruz. Ülkemizin elde etmiş olduğu bereketi vatandaşları ile paylaşmasını istiyoruz. Yaşlılarımızın güvende olmasını istiyoruz İyi hastaneler istiyoruz." onlar size bunu söyleyeceklerdir.
                                       
Öyleyse size niçin bunu söylüyorum? Çünkü sözlerin hiçbirinde "evet biz yahudileri öldürmek istiyoruz" yok. Çünkü onlar düşündüğünüzden daha zekiler ve onlar daha kavramsal düşünmeye başlayarak ve şunu idrak ediyorlar: Savaş cehennemdir ve kişiyi yasa,ölüme,yokoluşa ve kalp kırıklıklarına götürür. Bu da yoksulluğa ve kıtlığa neden olur ve onlar bunu biliyor. Onlar avrupa'ya bakıyorlar. Onlar etraflarına bakıyorlar ve birlik olmanın tek cevapları olduğunu görüyorlar, ve bunun çocuklarının yaşamına cevap olduğunu biliyorlar. Savaş istemiyorlar. Savaş istemiyorlar. Belki yahudileri beğenmiyor olabilirler fakat onlar gerçekten ne istediklerini biliyorlar ve onu idrak etmeye başladılar onlarla çalışmak lazım.
                                       
O halde bu görmüş olduğunuz yükselişler sevgili varlık tam olarak düşündüğünüz şey değil veya size söylenen değil. Üzülmeyin, düşünün. "Bu sonun başlangıcı"  Tabiki enerjinin tahteravallide olduğu gibi inip çıktığını göreceksiniz. Korkular olacak. Hatta durumu kontrol etmek isteyen terörist liderler olacak. Bunu söyledim ve onuda söyledim size, önümüzdeki on yılda oraya gittiğinizde israil ile barış yapmış devletler göreceksiniz. Size söylemiş olduğumuz en çok tartışılabilir bir konudur. Ortadoğuda barış israilden dolayı olmayacak bilakis islam ülkelerinden dolayı tezahür edecek. Oradaki genç insanlar savaş istemiyorlar. Şimdi yapacağınız tek şey yahudileri bunu inandırmak böylece onlar kendilerine ait bir şey yaratmayacaklar. Şimdi algıyı idrak ediyor musunuz?
Yüksek bilinç ve kavramsal düşünüş devrim yaratarak bir diktatörün yerine bir başkasını getirmiyor. Diktatörler devrilecekler. Bu üçüncü dünya ülkelerindeki varlıklar barış,güvenlik ve denge içinde ailelerini yükseltmek istiyorlar.
                                     
--0-- Kanıt her yerde

Son 50 yılda ne oldu? Benimle güney amerikaya gidin. Kaç tane diktatör vardı? ve şimdi kaç tane kaldı? Sadece bir tane kaldı ve onunda günleri sayılı.İzleyin onu. Hiç şüphesi o diğer diktatörlerle işbirliği yapmak isteyecek ve bu olmayacak. Kontrol edilmiş bir ekonomi kesinlikle çökecektir.

Bu diktatörler düşüyorlar çünkü onlar eski enerji paradigmasını ve eski insan doğasını temsil ediyorlar. Yeni bir bilinç onun yerini alıyor. Büyük resime bakın. Korkuyu bırakın ve tekrar bu zamanda şunu idrak edin olaylar devrelik değil bilakis jenerasyoneldir. Yüksek bilinç için kazanılan ve kaybedilen savaşlar olacaktır. Bir ülke ilerlerken geri gidiyor gibi gözükecektir. Bu zamanın ve bilincin çalışma şeklidir. İşte size verdiğimiz tahmin burada: Ortadoğu'da barış tohumlarının atılmaya başladığını göreceksiniz, bunu haberlerde görmeyeceksiniz bilakis genç insanların sosyal ağlarda kurduğu ilişkilerde. Bu oluşum yerleştiğinde, filistinliler için en büyük konu olacak. Ancak belkide ilk defa onların islami kardeş ülkeleri bu sürece hiç olmadığı kadar dahil olacaklar. Kardeşliğin şefkatini izleyin - savaş için değil bilakis denge ve barış için.                                        

ve evet, bunun tam tersini söyleyenler olacak, sevgili varlık. Bu bizim gördüğümüz. Haberlerinize bakarsanız görürsünüz fakat grafiksel olarak görürsünüz öyle değil mi? ve göreceğiniz çok dramatik olarak yas ve ölümdür. Şunu düşünün! Bu dünyaya gelmiş, ve hayatını daha büyük bir barışın kendi ülkesinde sağlanması için kendini feda edenleri düşünün. Bunun aynısını bu topraklarda yaptınız ve amerika birleşik devletlerini yarattınız. Bunun arasından savaşarak geçtiniz. öyle değil mi? Öyle gözüküyor ki bazen eski bir paradigma yeni ve eski arasında kılıçlar köprüsünü içerir. Ancak bazen beşer doğası bazı şeyleri gerçekleştirmek için binler yıl zorlanır.                                       
                                       
--0-- Japonya
                                           
Bir dakikalığına japonyayı konuşalım ve sonra günün mesajını bitireceğim. Peçenin(Ahiret aleminde) bu yanında benimle olan binlerce ruh varlığı var. Onların durumu çok iyiler, hatta dahada iyiler. Doğumun rüzgarında ne olduğunu sıklıkla konuştuk. Size söyledim, onlar buraya gelmeden evvel, buradaki potansiyeli gördüler. onların gözlerinden baktım. "O kadar uzun olmayacak. Biliyorsun, değil mi? Bu gezegene geleceksin ve  burada uzun süre kalmayacaksın ve bu süreçte ailenin yanından ayrılırken onlar mutlu olmayacaklar, eğer böyle olacaksa ben buraya niçin geliyorum?" Onların ne söylediklerini söylemek istiyorum. Bir ruh varlığı ilahi zekaya sahipse, barışı neyin yaratacağını bilir, enerjiyi neyin hızlandıracağını bilir. Sizler gelmeden önce açıkça gezegenin neye ihtiyacı olduğunu ve o ihtiyacı nasıl karşılamanız gerektiğini bilirsiniz. Öyleyse onlar dediler ki, "Bizler gezegende gerçekleşmiş büyük merhamet/şefkat olaylarından birinin parçası olmak istiyoruz" Bir deprem, bir tsunami. Bunların olduğu gün dünya sonsuza kadar değişecek dediler. O meydana geldi. Daha önce meydana gelen tsunaminin aynısıydı.

Perdenin bu yanındaki her biri şimdi tekrar geri gelmeye hazırlanıyorlar. Bir çok eski ruhu içeriyor ve bir dakika, eğer onlar size bir bilgi vermek isterlerse, eğer onlar sizinle şimdi konuşmak isterlerse, eğer onlar sizin dilinizle konuşup gözlerinize bakmak isterlerse diyecekleri, onlara gösterdiğiniz şefkat/merhamet için teşekkür ediyorlar ve geride kalanlarına teşekkür ediyorlar. Onlar diyorlar ki "Yaşayan aile üyeleri ile beraber olun. Onların kalplerine girin, onlara barış güvercini verin, onlarla beraber ağlayın, çünkü bizi merak etmeyin iyiyiz".
                                    
                                          
--0-- Nükleer Güçten ne ders çıkarmalısınız?  
                                 
Peki şimdi onlar aslında ne yaptılar. Onlar size nükleer gücün yanlış yanlarını gösterdiler. "Maksimum güvenlik" demişlerdi. "Araçlarımız güçlü ve yıkılması zor." Fakat öyle olmadı onlar gayya'ya uygun bir rakip değiller.

Gözüken o ki 20 yıldan fazla bir süredir her bireysel zamanda biz bu sandalyeye oturuyoruz ve elektrik gücünden konuşuyoruz. Size yüzlerce, binlerce tonluk itme/çekme enerjilerinin düzenli takvimlerle sizin için açık/uygun olduğunu ifade ettik. Bu güç ay'ın etkilerinden destek alıyor. Gezegendeki tüm şehirleriniz için gerekli elektriği buradan sağlayabilirsiniz. Hiç bir çevresel yan etkisi yoktur. Okyanuslardaki dalgaların gel-git'in gücünü zekice kullanın. Tasarlanandan daha büyük bir şekilde kullanın ve bir araya getirin böylece şehirlerinizi gücünü tedarik etmiş olacaksınız. Dikkat ederseninkü çevresi kontrol edilemez bir noktada olması ve mühendislik açısından size zor gelmesi sebebiyle teknolojiyi iptal ettiniz. Henüz siz dünyanın en tehlikeli ve komplike buhar sistemi olan nükleer santralleri inşa ettiniz.
                                       
Ayrıca size bir başka yön daha gösterdik, yeterince derin kazarsanız gezegen size sıcaklık verecektir. Hemen yüzeyin altında o kadar düşündüğünüz kadar derinde değil. Elinizde gayyanın kuyularının buhar motoru var. Hiç bir tehlikesi yok ve o kadar derine kazmanızada gerek yok. İhtiyacınız olan şey sıcaklık -ısı- akışkanları ve bazı akışkanlar bunlar sudan daha önce kaynarlar. Size defalarca tekrar ettik Belki bu size bu sefer yaşanan bu olay neyin yanlış olduğunu gösterir. Böylelikle biliminiz gelecekteki kendiniz ve çocuklarınız için çok daha güzel bir yaratıcılık sergiler. Size ayı neden verdiğimizi anladınız mı? Şimdi biliyorsunuz.

Bu faydalı evren size astral bir beden vererek okyanustaki suların itilerek ve çekilerek düzenli takvimlerde hareketini gerçekleştirir. Henüz siz onu kullanmak yerine karşısına geçip bakıyorsunuz. Bu çok büyük bir enerji rezervuarıdır ve serbest enerji sonsuza kadar kullanılabilir, Bu enerjiyi yakalayacak
metodları tasarlamak için hazırlanın. Şimdi bunun zamanı.
                                       
Kapatırken, ne gördüğünüzü anlıyor musunuz? Sizler zeki bir tasarım, kuantum enerjisi ve yüksek bilinç görüyorsunuz. Beşerin doğasındaki değişimi görüyorsunuz. Ülkelerin ayrıştırmak yerine beraber bir araya geldiğini görüyorsunuz. Savaş yerine barış isteyenleri görüyorsunuz. Çocukları için iyi okullar isteyenleri görüyorsunuz. Hükümetlerde söz sahibi olmak isteyenleri görüyorsunuz. Sokaklarda güvenlik isteyenleri görüyorsunuz. Biz size bunun böyle olacağını söylemiştik. Partnerim(Lee Carol)'den bu şeyleri öğretmesini isteyeceğim. Aksi taktirde bir çoğu bunları bilemeyecek.

Mücadele edenler enerji verin. Onların kolaylıkla bu yoldan geçmelerine destke olun. Bunu yaşlı bir ruh yapar. İnsan şefkat motorunuzu kullanın.              Eski paradigmadaki mücadeleyi değiştirin onun yerine  ölümler olmadan, çekişmeler olmadan   farklılıkları hızlandırın. Doğru zamanda doğru yerde olun ve bu dünyadaki şefkat vazifenizi idrak edin. Sizler yaşlı ruhlar her nerede olursanız olun dünyaya şefkat verin. Bu işin özüdür. Bu yaratıcının benzinidir ve o enerji dünyada barışın tohumunu atarak besler. Siz bu kadar yakın olmamıştınız.                       
                                       
Sonuçta negatife dönüşen herşeyi iptal edin. Size söyledik bazı şeyler sizin düşündüğünüz kadar zarif ve yumuşak olmayacak. Bazı şeyler için zamana ihtiyaç vardır ve yapılan hatalardan ders çıkarmak gerekir.                                       
                                       
--0-- Resesyon

Resesyon bankacılık sistemini değiştirmeye karar vermeniz sonucunda meydana gelmiştir. İllumunati bir çoklarına bunun asla olmayacağını söylemişti. Niçin? Çünkü büyük paraya dokunulamaz. Onu değiştirmek herhangi bir kültür için zordur çünkü o çok büyüktür. Onlar bunu saydılar. Ancak o değişti. Anlıyor musunuz bu ülkede ne yaptığınızı? Bu tüm gezegeni etkiledi. Kullanılan parayı, basılan parayı ve borçtaki parayı tekrardan eşitlemek istediniz. Bu bir partinin veya bir hükümetin fikri değil bilakis hepsinin bu düzeye gelmede katkıları vardır. Belki bu durumu ekonomi dediğiniz alanda başka bir girdap yaratacaktır. Bir meyve bahçesini budamadan önce meyve bahçesi yaralı ve çirkin gözükür. Daha sonra zaman geçer ve çiçekleri bahçenin eskisinden daha güzel olur.
                                                                                 
--0-- Çin
                                           
Ben Kryon. Ben size olası potansiyelleri veriyorum. Ah, dediniz ki "fakat bugün burayı terk etmeden önce, büyük olanlardan birinden bahsetmedin. Hiç kimse çin hakkında konuşmuyor." Tamam. Size başka bir tahmin daha vereceğim. Çin çok enteresan, değil mi? Birdenbire bu eski ülke kndini çok acaip bir yerde bulacak. Onlar amerika birleşik devletleri için borç tutuyorlar' Bazılarınız diyorki: "Bu iyi değil, bu böyle gitmez." O halde bu nedir size bundan bahsedeyim. Eşzamanlılık vurdu, çünkü şimdi çin şunu idrak ediyor. Eğer onlar giderek böyle ödeme yaparlarsa, kendilerini batı değerleri ile bereketi yaratmada yardım eden bir ittifak içinde bulacaklar. Buradaki tahmin şudur: Çin kuzey kore ile ilişkileri gevşetecek. Aralarındaki işbirliği bitecek yada bayatlayacak. Çin'de politik ayaklanmalar olacak. Bu ayaklanma devrim veya darbe değil. Kendi iç çemberlerinde siz ona çin politikası diyorsunuz, orada tekrardan amaçlar ve para politikalarının bir ölçmesi/değerlendirilmesi olacak. Sonunda kuzey kore ile ilişkilerde kopma olacak. Böylece kuzey koredeki diktatör devrilecek ve güney kore ile birleşme olacak. Nasıl beğendiniz mi?

Bu dünyaya cesur bir şekilde gelen yaşlı ruhlara bakıyorum, onlar sandalyemin önünde oturuyorlar. Öyle bir zamanki düşünmediğiniz zamanda 2011 yılında yapacaksınız. Çünkü gezegende siz bunu başardınız. Siz sadece burada değilsiniz, yeni düzeye doğru ilerliyorsunuz. Zorlu zamanlar ileride.Ancak bütün bunlar barış tohumunun ekilmesi için bir kısmı oluşturuyor. O kadar kolay olmaz. Yavaş hareket eder, yavaş hareket ederken gittiği yön gelişime doğrudur. Perdenin bu tarafında benimle beraber olan henüz doğmamış torununuz size bakıyor Diyor ki, "devam edin!" Çünkü oraya geldiğimde elbetteki orası barış dolu bir yerdir."
                                                                                  
ve öyledir.
                                   
KRYON     
Çeviri:(www.maddeveruh.org)