Kendimi nasıl özgürleştirebilirim

SORU: Artık acı içinde ve parasız yaşamak istemiyorum. Bunu dengelemek için yapabileceğim en iyi şey şimdi nedir? Ve lütfen resim yapmak ve parayı kendime çekmek potansiyeli hakkında bir şey söyler misin? Kendimi oldukça sıkışmış hissediyorum. Teşekkür ederim.

TOBIAS: Gerçekten de sıkışıp kalmışsın, ve sıkışıp kalmak çok kolaydır. Bugünkü konuşmalarımızın altında yatan enerjileri(Odaktan uzaklaşmamak, tercüme etmek, onaylanmak, algılamak) ve yapılan yorumları gözden geçirmen, şu anda içinden geçtiğin şeylerin bazılarını anlamana yardımcı olacaktır. Sıkışıp kalmak çok kolaydır. Ve bazen de sıkışmamak zor gibi görünür.

Ama aslında öyle değil. Bu oldukça basittir. Ve güç kullanmadan, itip kakmadan, ya da eziyet çekmeden gerçekleştirilebilir. Bu, kendine izin vermek kadar basit olabilir. Ama bunun iş görebilmesi için kendine o basit yanıtı vermen gerekir. “Evet, izin vererek enerjileri özgürleştirebilirim” gibi basit bir yanıtı kendine verebilmen gerekir.

Sen hâlâ sihirli, gizemli bir yanıt arıyorsun. Ve – hem sen, hem de ben – gizemli, sihirli bir yanıt olmadığını söylemek zorundayız. Bir değnek sallayıp bunu gerçekleştiremeyiz. Senin için herşeyi değiştirecek bir bilgi ya da enerji veremeyiz.

Ama sen şu anda kendine izin verebilirsin. İzin almak anahtardır…anlıyor musun. Kendine izin vermek kadar basit olabileceğine dair kendine izin ver, ve o zaman sıkışıklıktan kurtulursun. Ama sen bunu bu denli kolaylaştırmak için kendine izin vermedin. Zorluklardan geçmek zorunda değilsin. Hiç biriniz değilsiniz. Istıraba ihtiyacınız yok. Zorluklara ve meydan okumalara ihtiyacınız yok…tabii onları istemedikçe. Bu yüzden şu anda sana şöyle demek durumundayız – bir seçim yap: yaşa ya da öl.