Değişim


Niburu sembolü, insan bilincindeki değişim ve sembollerin dilini okurken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna bashar cevap veriyor. Bu bilgiler sadıklar planı tebligatında görmek mümkün. Aşağıda burada alıntılanan sadıklar planı tebliğ bilgilerinin diğer yansımalarını görmekteyiz

"Sizlere temennimiz: Haddinizi bilerek dış alemin tanzimi ile değil, idrakinizin yükselmesi, kuvvetlenmiş tasarrufunuz vasıtasıyla ruhi melekelerinizin inkişafını elde etmeye çalışınız. Bunlar, yani bu inkişaflar, ferda ferda ne kadar çoğalırsa, dış alemin yeni cemiyetin tanzimini idare edenler, size uygun vasatları elbette ki meydana getireceklerdir. Bizim söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar"
" Sadıklar Planı Celse 9 "

"Hatırlanırsa, geçmiş mübahaselerimizde, bir dairenin gene bir daire kalıbının içerisine girip çıktığından, ve giriş çıkışta bir yükseklik kazandığından bahsetmiştik, İşte, sizin bu türlü potansiyelinizi temin eden, sizin bahsettiğiniz müteal şahsiyetinizin arayışıdır, arânışıdır. Fakat, enkarnasyon kanunu elbette ki kendi şartları içersinde tahakkuk edecektir. Madde hiç bir zaman sizin müteal şahsiyetinizin müessiriyeti altında bütünlüğünü muhafaza edemez. Onun cevheri, sizin cevherinizle beslenmedikçe var olamaz. Bu, muayyen bir buudun muayyen bir sistemi içersinde cari olan [bir] husustur. Böyle olunca, müteal şahsiyetiniz derunî şuurunun dışında, ancak enkarnasyon kanununun temin ettiği şuurda mahpustur. İşte, asıl aranızdaki ‘set’ sizin ulvî şahsiyetinize ulaşmanıza engel olan şuur sathınızdır. Tekâmülün diğer bir manası da, bu şuur sathını meydana getiren kütlenin kalınlığının gitgide incelmesi, zarlaşmasıdır. Neden, ‘önünde perde olduğu halde, o tarafı bu taraf gibi bilir’ demiştik… İşte Müteal İman budur. Kalın şuur sathına rağmen, derin şuurunun en uçları, cevherine en yakın olanları ve Yaradanını bilmesidir. Bunun için pratik hayatınızda yapacağınız murakabeniz, şuur sathınızın törpülenmesi, inceltilmesi, temizlenmesi tarzında olmalıdır. Bir çok temrinler, birçok fikirlerin kendi kendine telkini, ‘şu şekilde olacağım’ ahitleri hiç bir şey ifade etmez: Çünkü bu cereyan, ancak şuur sathının üzerinde devam edip gitmektedir. Alta nüfuz eden ne? Hiçbir şey. öyleyse, bütün varlığınızla ulvî şahsiyetinizi bulmak için ‘şuur sathı’ denen bu perdeyi, bu eşiği inceltmek, daha çok rahmetin geçeceği tarza getirmek vazifenizdir. Bu da; teemmül, derin düşünüş ve bilhassa müşahede melekenizin arttırılması ile mümkündür. Evet."
" Sadıklar Planı Celse 22"

Güncelleme 2 Ağustos 2014
Aşağıdaki videonun türkçe çevrilmiş hali.
K: Konuşmacı, ve B: Bashar 

B: ve size iyi günler

K: burada uzun zamandır olmak istiyordum ve burada bulunmak benim için onurdur

B: Bizim içinde seninle görüşmek etkileşime geçmek heyecanlı ve eğlencelidir, ve  tabiki hepinizlede

K: Teşekürler

K: Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Bu konu ile 10 yıldır ilgileniyorum ve obsede olmuş gibiyim.

B: Tamam ama bizce, sadece, sen kendine yardım edebilirsin, devam et, senin yardımın kendime yaptığım yardım diyorsan :)

K: tamam. Açıkçası bu niburu(sümer dilinde), marduk(babilon dilinde) günümüzde planet x diyorlar, bu konu ile ilgileniyorum ve bu gezegenin dünyaya yaklaştığı ifade ediliyor.

B: tamam, bu arada obsesif derken neyi kasdettiği açıklar mısın? Pozitif mi, negatif mi? korku tabanlı mı yoksa tutku tabanlı mı?

K: açıkçası bu sorunun bir parçasını oluşturuyor. Tabi ki benim niyetim pozitif olması yönünde 

B: niyetin mi pozitif olması yönünde fakat davranışın bunu takip etmiyor mu?

K: konu hakkında başkalarından aldığım geri iletim o kadar da pozitif bir görünüm sergilemiyor.

B: mesela ne gibi, örnek verir misin

K: bazıları “aslında bunları duymak istemiyorum diyor”, bazıları “ne dediğinin farkında değilsin” diyor.

B: anladım tamam.

B: onların kendi görüşlerini ifade etmelerine, kendi bakış açılarının o şekilde olmasına izin veriyor musun?

K: evet

B: onların realitelerin bu olduğunu anlayabiliyor musun, idrak edebiliyor musun? kendi realitelerini temsil ettiklerinin farkında mısın?

K: kesinlikle

B: ve sizin her biriniz, birbirininizin paralel farklı realitesi olduğunun farkında mısın? siz ne titreştiriyorsanız onu deneyimlediğinizin farkında mısın?

K: evet

B: peki o halde sen neyi deneyimlemek istiyorsun adına nibiru dediğin olguyla?

K: insanlara neyin meydana geldiği konusunda yardım etmek istiyorum.

B: aaaa bu ne anlama geliyor!?

K: bunun anlamı..

B: olan her ne ise, aslında senin kendi realitende olandır.

K: yani fiziksel olarak mı?

B: evet fiziksel olarak kesinlikle, bu olay sadece senin realitende tezahür ediyordur. Sana çok açık, net bir şekilde bir olguyu izah etmeme müsade eder misin.

K: tamam

B: her birinizin realitesi hakkında konuştuğumuz zaman, bu bir metafor değildir.

İzleyici : güler

B: bunu aynen fiziksel olarak ele alabilirsin. Çünkü sizler, ayrık, farklı, kendi paralel evrenlere sahip ruhsal varlıklarsınız. tamamiyle ama tamamiyle farklı evrenlersiniz. ayrık, fiziksel, gerçekten mi (bashar espri yapar)

İzleyici : güler

B: harfi harfine bu böyledir. o halde kendi paralel evreninde ilişkili olduğun bu konseptle neyi tercih ediyorsun, neyi deneyimlemek istiyorsun?

K: açıkçası.

B: başkalarına bu konudan bahsedip paylaşmandan konuşmuyoruz, sen kendi ilişkilerinde bu konudan nasıl faydalanacaksın. bu konuyu kendi ilişkilerinde nasıl deneyimlemek istiyorsun?

K: ben açıkçası özgürlüğü deneyimlemek istiyorum.

B: tamam

K: ve kendim için daha fazla aydınlanma istiyorum

B: peki bu durum basitçe neye izin veriyor

K: hayatın tadını çıkarmaya 

B: o halde hayatın tadını neden çıkar mıyorsun? ve “Niburu” fikrini unut.

K: tamam, yapacam.

B: o halde gidebilirsin. sana farklı bir bakış açısı verdiğimizden mutlu olduk. öncelikle bir çoğunuzun anlaması gereken bu zaman diliminde böyle bir fikirle karşılaşıyorsanız bu sizin için bir metafordur. Çünkü bu gezegen fiziksel olarak her ne şekilde olursa olsun sizin kendi hayatınızın zaman diliminde, algılayabileceğiz, karşılaşabileceğiniz bir olgu değildir.

K: Tamam

B: Bununla birlikte niburu konusu hakkında ifade edilenler bu fikre metaforik olarak yaklaşmaktan ibarettir. Bu bilgi salt bu gezegen için geçerli değildir, bunu astrolojide ifade edilen tüm gezegenler içinde ele alıp değerlendirebilirsiniz, hepsi metafordur, bu noktada ifade edilenler bu metafora ait yansımalardır. Bunlar sizin bilincinizde meydana gelmektedir. Bu fikirler, sizi kontrol etmez, sizi yansıtır böylece bir başka bir aletiniz olur, bir başka şuur hareketi olması için izin verirsiniz, böylece biraz daha kendiniz hakkında detaylı bilgi sahibi olursunuz. Tüm araçlar, tüm teknikler, tüm bilgi aslında izin fişleridir. Bunlar vasıtasıyla daha fazla asıl kendiniz olmak için kendinize izin verirsiniz. Eğer bu izin fişinin -niburuyu kastediyor - bu şekilde çalışması seni tatmin ediyorsa iyidir, ancak bir başkası için bu şekilde çalışacak anlamına gelmez. Bu şekilde çalışmasıda gerekmez. Bu arada kendinin halihazırda buna sahip olduğunu keşfedersen yani ne tür bir izin fişi seni tetikleyip şuurunu harekete geçiriyor ve bu seni sevinçli hale getiriyor o zaman bu izin fişlerine gerek kalmaz, hayatı direkt metaforsuz sembollerden arınmış biçimde sade ve heyecanla  deneyimlersin. 

B: Gördüğün üzere basit değil mi? bu tarz kavramların amacının ne olduğunu bildiğinize göre artık bu kavramlara tutunmanıza gerek olmadan hareket edebilirsiniz. Bir farkındalık yarattı mı?

K: evet

B: sana bu yardım etti mi?

K:evet

B: kendini biraz gevşemiş, rahatlamış hissediyor musun?

K: biraz ama sorum var, madem bu zamanda niburu ile karşılaşmayacağız, dünyada şu anda neler oluyor? niçin bu olaylar meydana geliyor?

B: Çünkü sizler dönüşüm fikrinin içinden geçiyorsunuz. Bu değişimi gerçekleştirmek için her biriniz, birlikte, kendi paralel evreninizde kendinize onay verdiniz.

B: Çünkü bu çağ, hepsini katlayarak bir araya getiriyorum, dönüşüm ve farkındalık çağı ve siz bu fikirle ilişkili her türlü sembol ile, fikri yakalamak için bağlantı kuruyorsunuz. Karanlıktan aydınlığa çıkaran her türlü sembol ile ilişki kuruyorsunuz. Bunlar,  şu anda bu hayattan itibaren bağlandığınız tüm bu sembollerin amacı, kendi bilincinizde  geçirdiğiniz bu dönüşüm yansıması zamanında size rehberlik ve yardım etmektir. Böylelilikle hayatınızda kendi enerjinizle neyi deneyimlemek istediğinize karar verir hale geliyorsunuz. Lütfen hatırlayın bu değişikliği herhangi biriniz veya hepiniz yaptığında aslında siz bir başka paralel realiteye geçiş yaparak dönüşüyorsunuz. Bu değişim biraz daha asıl sizin enerjisini yansıtır hale geliyor. Siz aslında içinde bulunduğunuz dünyayı değiştiremezsiniz. Bir başkasınında dünyasını değiştiremezsiniz. Siz sadece paralel bir realiteye basitçe kendinizi dönüştürerek geçersiniz. Bu geçtiğiniz yerin titreşimi sizin asıl kendinize daha yakındır, burada sizin gibi bir değişim geçirenlerle birlikte olursunuz. Bu diğer dünya orada titreşmeye devam edecektir, o değişmeyecektir siz değişeceksinizdir. Siz kendinizi eşzamanlı varolan başka bir dünyaya taşırsınız. Bunlardan sonsuz tane vardır. Hangi dünyaya gideceğinize kendiniz karar verirsiniz. Dışardan değişim illüzyonu adı altında deneyimlediğiniz budur. Bu noktada dışarda değişen herhangi bir şey yoktur, siz kendinizi paralel bir realiteye taşır ve farklı bir dünyanın yansımasını izlersiniz.

B: Anlaşıldı mı?

K: Evet

B: Yardımcı oldu mu bu bilgi size?

K: Evet

B: O zaman tamam tadını çıkarın