Bir varlığın ölen babası hakkında sorduğu bir soru

SORU: Selam Kuthumi. Herşeyden önce, birkaç gün benimle olduğun için teşekkür ederim. Benim sorum babamla ilgili, o on ay önce öteye geçti.

KUTHUMİ LAL SİNGH: Önce baban konusunda: o öbür taraftaki bir kibutz’a gitti, çünkü o enerjide uzun, çok uzun zamandır rahat ediyordu. Orası onun evi, onun güvenliği idi. Ve Saint German’in okulundan da bildiğin gibi, perdenin öbür yanında çok, birçok düzeyler, birçok boyutlar var, ve çoğu kez, insan dünyasından ayrılanlar, Dünya’da yaptıkları şeylere çok çekilirler. Gerçi bunu fiziksel bedenleri olmadan yaparlar ama, yine de fiziksel niteliklerle ya da belirli bilinç türleriyle yaparlar.

Böylece baban, yakın Dünya alemlerindeki bu kibutz’da çok aktif, başkalarına yardım ediyor, çok, çok çalışıyor, çünkü çok çalışmanın cennete götüren ödül, yol olduğuna hep çok inanmıştı. Diğer insanlara diskur çekip ne yapmaları gerektiğini söylemeye bayılıyor , ve sen, bunun bir anlamda onun kendi kibutz’u olduğunu da söyleyebilirsin, ama baban, aynı gereksinimleri olan başkalarıyla da birleşti. Senin sorun şu, mutlu mu? Hayır, ama önceleri de hiç değildi.  Ve bu onun… o rahat diyelim. Rahat. Belli bir çağrıyı ya da başlangıca geri çağrılıp da ruhunun ebedileşeceği belirli bir zamanı bekliyor . O bunu bekliyor, ama şu anda keyfi yerinde. Çok rahat.