Başkalarının sorumluluklarını üstlenen bilinçten kendinin sorumluluklarını üstlenen bilince yolculuk

SORU: Merhaba Tobias. Ben Elizabeth’im. Şu son yıllarda, 2.400 km kadar uzağa taşınmak da dahil olmak üzere bir dolu değişimden geçtim. Tanrısallığıma gelmeye başladığımı hissediyorum, ve ayrıca, daha fazla hizmette bulunmam gerektiğini de hissediyorum, ve bunun ne olduğunu ve müziğimin bunda nasıl bir rol oynayacağını sezmeye çalışıyorum. Teşekkür ederim.

TOBIAS: Gerçekten, teşekkür ederiz. Bugün harika sorular geliyor, ve kendi içinde değiştiğin zaman, dışsal çevrenin de değişmesi inanılmaz değil mi? Taşınırsın. Şeyler farklılaşır. Sorunu şöyle yanıtlayalım, sen şu anda hizmet enerjisini hissediyorsun, ama ben senin de derin bir nefes almanı isteyeceğim. Bu enerjiyi tüm çevrende hissediyorsun, ve o ruhundan ya da genişlemiş bilincinden geliyor. O, öncelikle kendine hizmet etmeni istiyor. Sen birçok yaşamını başkalarına hizmet etmekle geçirdin, dini kurumlara, hayır işleriyle ilgili kurumlara, ve onun için senin bu yolda kalmak istemen, yeniden hizmet etme zamanının geldiğini hissetmen çok doğal. Ama edindiğin bu hisse çok iyi kulak verecek olursan, onun senden önce kendine hizmet etmeni istediğini (duyacaksın). İçsel varlığınla ilgilenmen, tanrısallığının tamamının gelmesine izin verecek o alanla ilgilenmen.

Ve, zaten bildiğin ve söylediğin gibi, müzikle yapılacak çok şey var – önce kendin için – daha yüksek bilinçli veçhelerinle birleşmek gibi. Başka alemlerde müziğin ardındaki enerjiyi, hatta müziğin ardındaki matematiği ya da fiziği anlayan ilahi varlıksi varlıklar var ve onlar, senin gibi onlara izin veren insanlarla çalışmaya çok hazırlar.

Şimdi, yapacağın şey şudur, müziğin çokboyutlu titreşimlerini, müziğin Dünyadaki titreşimleriyle birleştirmek. Bu senin, içsel olarak çok hazır olduğun bir dizi değişimden hızla geçmene izin verecektir. Ve sonra, müziğin gerçekten nasıl iş gördüğüne ilişkin çok derin ve şefkatli bir anlayış edindiğinde – sadece bir kağıt parçasına yazılmış birkaç nota olmadığını, ve onun titreşimsel olarak nasıl iş gördüğünü anladığında – işte bu o zaman senin başkalarına hizmet etmeni sağlayacaktır. Müzikle şifalandırmak, müzikle bilinci açmak gibi şeylere ki, sen bunlara şimdi çok hazırsın.