Bashar Bolluk

Çeviri: Özden Öke
Bolluk Bolluk Bolluk...bunu tekrar ve tekrar ve tekrar ve tekrar duyuyoruz. Gezegeninizde yaşayan pek çok insandan duyuyoruz. Hayatımdaki bereketi... nasıl artırabilirim. 
Artıramazsınız. 
Ancak bolluğu farklı şekillerde yaşayabilirsiniz, çünkü zaten bolluk içinde yaşıyorsunuz. 
Ama eğer birşeylerden mahrum olduğunuza inanarak yaşıyorsanız, o zaman o mahrumiyetin bolluğunu yaşarsınız. 
Yani tekrar ediyorum konu bereketin nasıl artacağı değil. Konu bolluğu nasıl tarif ettiğinizidir. Çünkü hepiniz bolluk içindesiniz, hepiniz mutlaka birşeylerin bolluğunu yaşıyorsunuz. 
Bu yüzden bizler bolluğun nasıl tarif edilmesi gerektiği konusuna ağırlık veriyoruz. Bolluk pek çok şekilde tarif edilebilir. Gezegeninizdeki para da bunlardan biri. Bunda yanlış birşey yok. Bu bir alış veriş sembolü. Geçerli birşey. Tüm semboller gibi.
Ancak bolluk sadece bu şekilde tarif edilmiyor. Biz bolluğu şu şekilde tarif ederiz: 
Yapman gerekeni, yapman gereken zamanda, yapabilme yeteneği. NOKTA.
Bu kadar basit. Yapman gerekeni, yapman gereken zamanda yapabilmek. 
Yapman gerekeni, yapman gereken zamanda yapabildikten sonra bolluğun sana ne şekilde geldiğinin ne önemi var? 

Burada vurgulamak istediğimiz şey: kendinizi rahat bırakın. Rahat olun ve inadı bırakın. Bolluğun size mutlaka belli bir şekilde gelmesi konusundaki ısrar etmeyin. Çünkü bolluğu sadece belli bir şekilde tarif etmekte ısrar ederseniz, diğer bolluk türlerine kendinizi kapatırsınız. Böylece bolluğu en geniş tanımıyla deneyimlemekten kendinizi mahrum bırakırsınız ve bolluğu en bereketli haliyle deneyimleyemezsiniz.
Birisi size birşey verebilir. Bu bolluktur. Birşey bulabilirsiniz. Bu da bolluk. 
Hepsi bolluk. İzin verin sizin için en uygun şekilde size ulaşabilsin. Dirençsiz bir yoldan aksın size. Yaradılışın bereketini ve bolluğunu yansıtmak çaba gerektirmiyor. 
Bolluk içindesiniz. Herşey, herkes için bolca var. Ve inanın bana eğer her birinizin ihtiyaç duyduğu şeyler yeterli miktarda olmasaydı, eğer her biriniz için bolluk olmasaydı, hiçbiriniz var olamazdınız. Çünkü evren, yaradılış, bu konuda öyle gereksiz yanlışlar yapmaz. Bakabileceğinden, kaldırabileceğinden fazlasını yaratmaz. Yani eğer varsanız, bu evrenin sizin varlığınızı destekleyebiliyor demektir. Aksi halde var olmazdınız. Bunu neden kendi yararınıza değerlendirmiyorsunuz?
Eğer yaşıyorsananız, yaşamanız için yeterli herşey var demektir. Bolluk size, sizi en çok heyecanlandıran, en çok mutlu eden şekilde akar. Aksi geçerli değildir.
Herşey apaçık. Mantıklı. Bizim uygarlığımız bunu açıklık bilimi olarak adlandırıyor Gezegeninizde belli sayıda insan varsa, hepsi için yetecek herşey vardır. Yeter ki her biriniz bolluğun size en uygun şekilde ulaşacağına inanın ve buna izin verin. Çünkü herkesin aynı bolluk türüne ihtiyacı yoktur ve herkes aynı bolluk türünü istemez. 
Eşzamanlılığa size farklı anlarda farklı bolluk türlerini göstermesi için izin verin. Bu birini şimdi diğerini sonra alabilirsiniz anlamına da gelmiyor. Hepsi değişken. Uyumlu bir akış içinde. Diğer insanların bolluk akışı ile uyum içinde. 
Bugün sizin buna ihtiyacınız var ve bir başkasının da şuna, sonra sizin şuna ihtiyacınız olabilir ve bir başkasının da buna. Bu değişimler mükemmel bir akış içinde, tam bir eşzamanlılık içinde gerçekleşir. Tam ihtiyacınız olduğu zamanda ihtiyacınız olana ulaşırsınız. Doğru yerde ve doğru anda size gelir. Ne bir saniye önce ne de bir saniye sonra. Önemli olan sizin bunun için herhangi birşey yapmak zorunda olmadığınızı bilmeniz. Tek yapmanız gereken işlemesine izin vermek, çünkü zaten işliyor. Gerçekten işliyor, inanın bana! Doğru söylüyorum. İşliyor. 
Ve tekrar ediyorum işlemeseydi zaten var olmazdınız. Varlığınız hiçbir şekilde desteklenmezdi. Lütfen koşulsuz desteğimize sahip olduğunuzu bilin. O kadar koşulsuz bir destek ki bu, koşulsuz bir şekilde desteklendiğinize inananmama özgürlüğüne bile sahipsiniz. İşte bu kadar koşulsuz bir desteğe sahipsiniz!Yani şöyle bakın duruma. Öyle bir özgürlüğe sahipsiniz ki, isterseniz değersiz olduğunuza, desteksiz olduğunuza, bir hiç olduğunuza inandığınız halde var olabiliyorsunuz. Bu da, siz kendiniz hakkında ne tür bir tanımlama yaparsanız yapın, evrenin bunu gerçek olarak kabul ettiğinin ve sizi koşulsuz olarak desteklediğinin kanıtıdır. Evren, ben önemsizim, nefret doluyum, kötü biriyim, değersizim dediğinizde sizin bu inanışınız nasıl destekliyorsa, ben yaratıcıyım, sevgi doluyum, hakediyorum dediğinizde de sizi destekler. Yaradılış açısından bu tanımlar arasında hiçbir fark, ya da çelişki yoktur. Ve siz kendinizle ilgili tanıma karar verdiğinizde buna karşı çıkmaz. O andaki tanımınızı sadece olduğu gibi yansıtır.

Yaradılışın yansıması olarak yaratılmış olmak budur işte. Karar sizindir. Özgür iradenizle kim ve ne olduğunuza karar verirsiniz. Coşkunuz, sevinciniz, sevginiz ve hevesiniz size kim olduğunuzu gösteren ipuçlarıdır. 
Gayet basit bir işleyiş bu. Ama tabii eğer karmaşayı tercih ediyorsanız. Bu konuda da özgürsünüz. Dilediğinizi yapabilirsiniz. Hevesinizi kırmak istemem. Eğer çabalamak istiyorsanız, yorulmak istiyorsanız, buyrun dilediğiniz gibi kendinizi tüketin. Çünkü bu da geçerli birşeydir. İşin püf noktası da bu. Herşey geçerli. Herşey kabul edildiğinde, yani şu bundan daha değersiz yargısından vazgeçtiğinizde, gerçekten istediğinizden daha fazla alırsınız, çünkü o zaman istemediğiniz şey üzerinde odaklanmazsınız. Her seçeneği eşit görürseniz tercih yapmanız kolaylaşır. Ama korkuyorsanız. Belli seçimler sizi ürkütüyorsa ve siz onları aşağı görüyorsanı, işte o zaman aslında yaradılışın bir parçasını aşağılıyorsunuz demektir. O zaman aşağıladığınız bu kısmı yansıtırsınız. Bu durumda aşağıladığınız herneyse bunun üzerinde odaklanmak zorunda kalırsınız, çünkü var olmanın işleyişi bunu gerektirir. Odaklandığınızda bu seçenek diğer seçenekler arasından öne çıkar ve eşitlik bozulur. Ne zaman birşeyi öne çıkarırsanız ona enerji akıtırsınız ve şunu söylersiniz: Bu hepsinden daha önemli ve bu nedenle daha fazla olmalı! İşte bu nedenle de o herneyse artar. İster olumlu ister olumsuz olsun artar. Rahatladığınızda, yani ona önem vermeyi bıraktığınızda kendinizle ilgili yeni bir tanıma yer açabilirsiniz.